Jdi na obsah Jdi na menu
 


3 Kapitola - Rifa a Clark

21. 12. 2007

                      3 Kapitola - Rifa a Clark

"Taky si mys-" Harry to nedořekl, protože se otevřely dveře. Dovnitř vstoupil Salazar a ostatní, co sním byli ve vedlejším salonku.

"Tak co chlapci? Udobřili jste se?" zeptal se Salazar hned jak si sedl do křesla. Chlapci se na sebe podívali a pak společně řekli."S ním? Nikdy!"

Salazar se na ně zoufale podíval a z vedlejšího křesla kam si sedl Godric se ozvalo zasténání. Když to kluci videli začali se smát čímž si vysloužili pohledy ostatních. Potom co se dosmáli přišla k nim Kate (dcera Godrica a Helgi -: pozn.Autora ) a zeptala se starostlivým tónem.

"Kluši nebouchli jšte še náhoďou do hlavišky?" Kluci se na sebe podívali a začali se znova smát až je břicho bolelo takže museli za vzájemného podpírání dojít k pohovce a sednout si. Když se už podruhé dosmáli začal Draco vysvětlovat.

"Nemusíte se bát udobřili jsme se," usmál se na ně.

"Zaplať Pán Bůh," řekl se značnou úlevou Godric.

"To jsem ráda kluci, už kvůli té věštbě," řekla Rowena. Oba chlapci se na ní překvapeně podívali, protože nemněli ponětí o jaké veždbě mluví.

"No víte, Helga kdysi vyslovila jednu věštbu, která se nápadně shoduje s touto situací," vysvětlila jim Rowena.

"A jaká je ta věštba?" zeptali se naráz oba chlapci.

A tak jim Rowena celou věštbu odrecitovala:

"Do minulosti se dva chlapci dostanou,

pro všechny zmizí, ale pro ně lepší časy nastanou.

Dva vlci co se rivaly nazývají,

se spřátelí a dohromady dají.

Pomohou jim čtyři velikáni

všem velice dobře známí.

Oba budou mít velkou moc

přijdou s ní lidem na pomoc.

Jen jeden z nich však může z rána

poraziti temna pána.

Ten druhý mu však pomůže

čímž svého otce přemůže."

"Už jsme to probírali a zjistili jsme, že to úžasně zapadá," řekla ještě Rowena a čekala co na to poví kluci. Po chvíli ticha se nakonec jako první ozval Harry.

"Máš pravdu, když se nad tím člověk zamyslí tak to zapadá, protože v minulosti jsme a myslím, že pro nás oba to tu bude lepší. Dál nechápu ty vlky, ale rivalové jsme byli, protože teď jsme se udobřili což je další věc co zapadá. No řekl bych, že není náhoda když jsme se oba dostali do této doby, protože to říká i ta věštba. Další verš naznačuje, že budeme mít moc se kterou budeme lidem pomáhat, nevím jestli je to pravda, ale když nás budete učit tak asi ano. Další verš asi ukazuje na mě, protože podle všech sem já ten, který může jako jediný zabít hadího ksichta a až to udělám můžu se jít zahrabat," Harry se začal dostávat do varu, ale pak se uklidnil.

"Poslední verš znamená asi to, že mi při tom bude Draco pomáhat a zbaví se při tom svého otce," dokončil svoji dlouhou řeč Harry, Draco jen přikyvoval.

"Správně, Harry, nějak takto jsme to pojali i my," usmála se na ně Rowena, která se pak podívala na hodiny a zhrozila se. Počítala s tím, že bude pozdě, ale tak moc?

"Běžte si umít ruce! Já jdu zatím vykouzlit nějaké jídlo." Všichni se zvedli a šli udělat přesně to co jim Rowena přikázala.

Kate využila toho, že to tu Harry nezná, popadla ho za ruku a dovedla ho do koupelny. Calipsu napadlo to samé jenže místo Harryho popadla za ruku Draca. Když už měli všichni ruce umyté šli do jídelny, kde si posedali ke stolu a pustili si do jídla. Po jídle se dospělí vydali do salonku a děti si povídaly, Harry a Draco vyprávěli co prožívali ve své době zato jim Kate,Erik a Calipsa vyprávěli co dosud prožili tady. Pak už byli všichni unavení a tak šli spát. Jenže Harry nemohl usnout a tak se oblékl. Rozhodl se, že se půjde ven, aby se nadýchal čerstvého vzduchu, jenže když vyšel ven srazil se s Dracem.

"Co tu děláš?" zeptal se ho hned.

"Nemůžu spát, tak jsem se chtěl jít projít," odpoveděl mu Draco.

"Hmm to je náhoda, taky nemůžu spát," usmál se Harry.

"Tak ... to můžeme jít spolu, ne?" navrhl Draco.

"Dobře," souhlasil Harry.

Chvíli se procházeli po zahradě, ale pak zamířili k lesu co byl poblíž. Jak se tak procházeli kolem lesa měli pocit jako by je někdo volal, ale nakonec si řekli, že se jim to jenom zdá. Po nějaké chvíli se volání ozvalo znovu a tak se vydali do lesa. Šli celkem dlouho až došli k jezeru. Rozhlíželi se až u jednoho stromu zahlédli dvě osoby, muže a ženu. Když přišli blíž zjistili, že to nejsou lidé, ale elfové. První promluvila žena. Mluvila uklidňujícím hlasem.

"Sem ráda, že jste přišli na mé volání," byla moc hezká. Měla na sobě zelené šaty sahající na zem s krajkovými rukávy, dlouhé blond vlasy a krásné zelené oči.

"Promiňte, ale kdo jste?" zeptal se Draco, ta žena ho zaujala, obzvlášť ho zaujaly její špičaté uši.

"Oh ... promiňte zapomněla jsem se představit. Jsem Rifa a toto je můj manžel Clark," ukázala na muže stojícího vedle ní. Měl špičaté uši jako Rifa, v jeho hnědých očí se zračila laskavost. Byl oblečený do hnědých kalhot, které ladily s brčálově zeleným trikem přes, které měl zapnutý plášť.

"Ahoj Harry, Draco." Přívětivě se na chlapce usmál, když je zdravil.

"Vy mě znáte?" zeptali se společně kluci. Clark se jen usmál, ale neodpověděl, protože to za něj udělala Rifa.

"Ano známe vás, a proto jsme vás také volali," usmála se a pokračovala, "víte, je jedna věštba, kterou vám nesmím říct, ale říká, že vám máme pomoct," vysvětlila jim Rifa.

"A jak nám máte pomoc?" zeptal se Harry.

"Takto." Odpověděl pouze Clark a vytáhl dva meče, Rifa držela v rukou dva kordy.

"A kdo nás s tím bude učit?" zeptal se pro změnu Draco.

"Učit vás bude naše dcera Flavena," odpověděla na Dracovu otázku Rifa.

"A kdy začneme s učením?" zeptal se nedočkavě Draco.

"Jestli budete chtít můžeme hned zítra," usmál se na ně Clark.

"To je super." Řekli už zase unisono kluci.

"Ano, to je hezké, ale už by jste měli jít spát!" řekla Rifa.

"Máte pravdu už je pozdě. Tak zítra." Rozloučili se kluci a už chtěli odcházet, když je zastavila Rifa.

"Kluci. Ještě něco...tykejte nám." Kluci jen kývli a odešli z lesa. Poté co došli k Harryho pokoji rozloučili se a šli spát. Jen co položili hlavu na polštář usnuli klidným spánkem.

 

Náhledy fotografií ze složky Rifa.Clark a jejich dcera Flavena

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Rifa a Flavena

(Beltrix.blog.cz, 9. 6. 2012 14:16)

Rifa dle obrázku vypadá jako správně hrdá elfka a Flavena? Něžná jako princezna. Báječně vybrané obrázky. ;)

skvělýý

(Nika, 27. 1. 2008 21:44)

Máš to tu opravdu krásný a tvoje povídky jsou super. Moc se těším na pokráčko!!!honem piš nebo dostanu absťák;-)
Nika

sakra já nevím co sem napsat lol

(Pansy, 30. 12. 2007 21:57)

takže tohle se ti Kate mooc povedlo :) vyvíjí se to skvěle...těším se na pokráčko xD

lol

(KiVi, 22. 12. 2007 21:54)

aha nojo to je ta skleroza:D

http://lightsoul.blog.cz/

(Lightsoul, 22. 12. 2007 19:58)

Tak to je něco, samí zvrat. docela se těším, jak to bude pokračovat dál, moc se mi tvoje povídka líbí i jak píšeš, je to fakt něco. Už aby tu byla další kapitolka.... :))))

To Kivi a Sherina

(Kate, 22. 12. 2007 10:46)

To Sherina : V tom máš pravdu
To Kivi : Přečti si tuhle větu!:
.Salazar nejdřív našel Harrymu pokoj, aby měl kam dát své věci. Když si Harry vybaloval Salazar si s ním povídal, Harry mu řekl
o Voldemortovi,o svém dětství,samozřejmě taky o Malfoyovi a vysvětlil proč utekl. Jak si tak povídali Salazar si ho velmi oblíbil a řekl mu na oplátku zase něco o sobě.
To je taky v 1 Kapitole.
Kate

to Kivi

(Sherina, 22. 12. 2007 8:16)

taky nemusej všechno vědět ne? :-D

to Kate

(KiVi, 22. 12. 2007 2:51)

jj to vim já jen, že to nevěděj zakladatelé a ostatní:))

Skvělý!!

(Estel Erunámë, 21. 12. 2007 23:34)

Hurá, další kapitolka... Je dobrá... Jen bych tady na konci... ti elfové mi tam nějak sededí..:) ale mě nevoní spoustu věcí, takže si z mých řečí nic neděla... Navíc, z té druhé stránky je to super nápad.. :) budou je učit šermovat elfové.. :)

To Nattalliaa

(Kate, 21. 12. 2007 21:38)

Díky

(Nattalliaa, 21. 12. 2007 18:44)

Super!!! moc se ti to povedlo

To KiVi

(Kate, 21. 12. 2007 18:20)

Proč utíkal Harry se píše v 1 Kapče Hned 2 věta.Harry utekl v podstatě proto že s ním všichni zacházeli jako s věcí co musí zabít voldemotra a pak se může jít zahrabat.Já bych řekla že je to pravda no ne?

jej

(KiVi, 21. 12. 2007 18:10)

jejda já zapoměla že to bylo s tim Dracem bylo už ve druhý kapitole....ale furt eště nevěděj proč zdrhnul Harry....:)

ufff

(KiVi, 21. 12. 2007 18:06)

tý jo je to krátký ale hlavní je že JE! mno takže se kapitoly dočkáme až v lednu coo??ale jinak jsem se chtěla zeptat jestli tam napíšeš proč odešel do minulosti i Draco..... že bys to mohla zaonačit tak prostě, že by si sedli a prostě pokecali o tom proč zdrhli ze svý doby:))

Tak

(Kate, 21. 12. 2007 14:44)

Už sem to spravila.

Se omlouvám

(Kate, 21. 12. 2007 14:42)

KDYŽ SEM TO VKLÁDALA MUSELO SE TO NĚJAK POKAZIT.HNED TO DU OPRAVIT.

To Kate:

(Louella, 21. 12. 2007 14:26)

A ne, počkej! To /"T / na začátku a ten rádoby poslední odstavec... ten poslední odstavec má patřit nahoru, že jo? To by dávalo smysl...

To Kate:

(Louella, 21. 12. 2007 14:25)

Tahle kapča se mi moc líbila. A pořád nechápu ty vlky. A taky jsem moc nepochopial ten konec... ale snad to nějak vyplyne. :)